Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Przepisy Przepisy ogólne
Przepisy ogólne


Nowe przepisy regatowe 2013-2016

Drukuj PDF

Z dniem 1 stycznia 2013 wchodzą poprawione Przepisy Regatowe Żeglarstwa (PRŻ), które będą obowiązywały do końca 2016 roku czyli włącznie z igrzyskami w Rio. Dla nas najważniejszym jest fakt, że już nie traktuje się nas "eksperymentalnie" ale na wzór windsurferów dostaliśmy oddzielny dodatek. To bardzo poważny krok dla kiteboardingu. 
Linki do wersji angielskiej poniżej. Tłumaczeniem całości przepisów zajął się zespół z PZŻ. Ja natomiast przetłumaczyłem Dodatek F, który znajduje się w zakładce Zawody/Przepisy.

W ciągu paru tygodni przygotuję ostateczną wersję Książki Przepisów dla Kiteboardingu po polsku. Będzie to Rulebook zawierający przepisy regatowe uaktualnione o Dodatek F oraz z usuniętymi przepisami, które nie dotyczą naszego sportu. Zostaniecie poinformowani oddzielnym "njusem" o tym fakcie. Zamierzamy również opublikować dwujęzykowe kompendium, aby ułatwić zawodnikom szybkie posługiwanie się przepisami podczas protestów w zawodach międzynarodowych.
Przy okazji w powyższej zakładce dodaliśmy tłumaczenie obowiązujących Przepisów Klasowych Kiteboardingu.

 
 

Kitesurfingowe Prawo Drogi (KsPD)

Drukuj PDF

Oto obowiązkowa lektura każdego kitesurfera autorstwa Marka Rowińskiego. Poniższe opracowanie zostało przyjęte z entuzjazmem przez cały świat, a prawa w nim zawarte są stosowane przez rekreacyjnie i zawodowo uprawiających kitesurfing na całym globie. Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego w ostatni weekend ktoś w Chałupach wściekle krzyczał do Ciebie: "prawy!" - koniecznie przeczytaj. A jeżeli wydaje Ci się, że wszystko już wiesz - sprawdź, czy aby na pewno.

UWAGA! W zawodach obowiązują Przepisy Regatowe Żeglarstwa World Sailing.

 


Logowanie

Kalendarz zawodów

maj 2024
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 318 gości