Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Regulamin zawodów PSKite 2013

Regulamin zawodów PSKite 2013

Drukuj PDF

Kalendarz zawodów kitesurfingowych koordynowanych przez PSKite w 2013 został już ogłoszony. Teraz zapraszamy do zapoznania się z ich regulaminem.

Mamy parę istotnych zmian w stosunku do regulaminu z poprzedniego roku. Głównym ich celem jest zbudowanie prostych i skutecznych przepisów promujących rywalizację sportową  i zwiększenie frekwencji wśród zawodników. Oto najważniejsze z nich:

[Aktualizacja 9.04.2013] - Zawiadomienie o Regatach Harpagan Szczecin-Dąbie 2-4 maja 2013.

- wprowadzamy nowy system punktacji we freestyle i racing w klasyfikacji generalnej. Ostatnie dwa lata pokazały, że system IKA lub PKRA nie sprawdza się tak dobrze w Polsce. Zamiast skomplikowanych przeliczników, współczynników mamy teraz banalnie prosty system. Za wygrane zawody zawodnik otrzymuje 1 punkt, drugi  2, trzeci 3 itd. Osoba, która pojawi się w rankingu a nie wystartuje w danych zawodach otrzymuje za nie ilość punktów równą ilości zarejestrowanych zawodników plus 1. Puchar Polski wygrywa osoba, która zbierze najmniejszą ilość punktów.

- we freestyle promujemy rozgrywanie systemu kołowego zwanego karuzelą obok eliminacji pojedynczej i podwójnej. Karuzela jest bardziej litościwym systemem, gdyż daje szanse startu każdemu zawodnikowi w 4-6 heatach. To takie rozgrywki ligowe. Do następnej rundy przechodzi najlepsza połówka z grupy a nie wygrany z pary jak to jest w pojedynczej, która dodatkowo wprowadza element losowy. Bywało tak, że faworyt do pudła miał pecha w pierwszym heacie, podczas zawodów gdzie udało się rozegrać tylko pojedynczą. Dla pretendenta do pudła  kończyło się to wówczas miejscem poza pierwszą 10.

- we freestyle wprowadzamy Ligę Szkół Kitesurfingowych. Szczegóły będą wkrótce podane. Ideą jest zachęcenie szkółek do sportowej rywalizacji ich instruktorów, uczniów.

- mamy nową tabelę podziału nagród finansowych. Czterech czołowych zawodników freestyle otrzymuje te same stawki podziału procentowego jak zawodnicy racing. W zeszłym roku były nieuzasadnione różnice. Skierowaliśmy większy udział procentowy dla zawodników poza „pudłem”. Liczymy, że to może jeszcze bardziej zachęcić do uczestnictwa w zawodach.

- w racingu dopuszczany do startu na jakimkolwiek sprzęcie. Jednakże do oficjalnego rankingu zawodów i Pucharu Polski będzie liczona jedynie klasa Formuła Kite IKA. Mamy nadzieję, że otwartość tej propozycji zachęci do ścigania się kitesurferów nie posiadających sprzętu produkcyjnego.

Zapraszamy do lektury i analizy:

Regulamin

W przyszłym tygodniu podamy przepisy rozgrywania poszczególnych konkurencji.


Zawiadomienie o Zawodach Harpagan:

ZoR Harpagan

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.

Logowanie

Kalendarz zawodów

maj 2022
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości