Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Rozpoczynamy sezon zawodów

Rozpoczynamy sezon zawodów

Drukuj PDF

Zaczynamy zawodniczy sezon 2011 już w najbliższą sobotę na kempingu Chałupy III gdzie tradycyjnie rusza pierwszy przystanek Ford Kite Cup. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziału w zawodach jak również tych co chcieliby pokibicować.

Jesteśmy pewni, że wiele będzie się działo. Mamy dwie główne konkurencje czyli freestyle i racing. Do tego dochodzi cały koszyk dodatkowych konkurencji przygotowanych na każde warunki pogodowe. Na pewno nie zabraknie atrakcji na wodzie i na plaży.


Obecność PSKite w postaci koordynatora całego pucharu Polski to nowość na polskim podwórku. Zorganizowaliśmy się w zeszłym sezonie. Pracowaliśmy dość intensywnie przez zimę. Udało nam się dopiąć wyjątkowo wcześnie kalendarz i przekonać do współpracy paru organizatorów. Zimowe sukcesy polskich zawodników na arenach międzynarodowych zdopingowały nas do szybkiego stworzenia światowych warunków na naszym podwórku. Mamy przetłumaczone przepisy IKA, dopracowaliśmy nowy regulamin, umieściliśmy wszystko na naszej stronie. Regulamin Pucharu Polski PSKite wprowadza nowe jakości na naszą scenę zawodniczą, między innymi:

- przepisy oparte na wymogach IKA i PSKite,

- światowy system punktowy,

- jednoznaczny podział nagród finansowych,

- zadośćuczynienie finansowe dla zawodników na przypadek nierozegrania zawodów (oby się to nam nie przytrafiło!).

Wierzymy, że światowe standardy pomogą nie tylko naszej czołówce ale również pozwolą każdemu zawodnikowi ośmielić się do udziału w międzynarodowych zawodach w kraju i zagranicą. Pracując całą zimę wychodziliśmy z założenia stworzenia wszystkim optymalnych warunków do rywalizacji, które przyczynią się do popularyzacji rywalizacji sportowej wśród zwykłych kajciarzy. Naszym największym sukcesem będzie odwrócenie trendu spadkowego ilości startujących zawodników.

Trzymamy kciuki za sprzyjające wiatry i życzymy wszystkim dobrej zabawy i sukcesów...

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.

Logowanie

Kalendarz zawodów

czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 123 gości