Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Zawody Zawody ogólne Mistrzostwa Australii i Oceanii 2013 Perth

Mistrzostwa Australii i Oceanii 2013 Perth

Drukuj PDF

Trzymamy kciuki za trójkę Polaków startujących w mistrzostwach: Agnieszka Grzymska, Błażej Ożóg i Maksymilian Żakowski.
Strona organizatora: http://kiteoceanics.com/
ZoR: http://www.kiteoceanics.com/NoticeOfRace.pdf
Fotki: http://kiteoceanics.com/media-2/image-gallery/

AKTUALIZACJE 16.12.2013: video dnia ostatniego: http://www.youtube.com/watch?v=UeLiFhnpXbg&feature=youtu.be

Wprowadzenie z 11.12.13 z godz 14h15m16s Startuje 42 mężczyzn i 8 kobiet. Mężczyźni podzieleni są na dwie floty: żółtą i zieloną. Dzisiaj pierwszy dzień. Odbyły się 4 wyścigi kwalifikacyjne mężczyzn i 3 normalne kobiet. Aga prowadzi i walczy mocno z Francuzką Ariane. Maks i Błaszko bardzo w czubie mimo tego, że wylądowali w silniejszej flocie.
Nie ma jeszcze oficjalnych wyników serii kwalifikacyjnej. Wydaje się, że w zielonej prowadzi Maks, Olli drugi, Błaszko trzeci z minimalną różnicą punktową pomiędzy całą trójką.

AKTUALIZACJE 15.12.13:

19:20 - Szybkie podsumowanie Maksa
11:10 Aga - królową Antypodów! Panowie?

19:20 Maks pisze do kibiców:
Kilka godzin temu oficjalnie zakończyliśmy Mistrzostwa Oceanii 2013. Przez 5 dni ścigaliśmy się u wybrzeży zachodniej Australii, a dokładniej w Perth. Do zawodów zgłosiło się 7 kobiet i prawie 50 mężczyzn. Duża pula nagród przyciągnęła sporą część czołówki światowej, m.in. aktualnego mistrza świata Floriana Gruber’a oraz mistrza Europy Oliviera Bridge’a. Polskę reprezentowała skromna lecz silna reprezentacja w składzie : Aga Grzymska, Błażej Ożóg i Maks Żakowski. Na zawody przyjechaliśmy kilka dni wcześniej prosto z Chin, gdzie odbywały się tegoroczne Mistrzostwa Świata.

Wszystkie wyścigi odbyły się w słabym wietrze od 8 do 16 węzłów. Pierwsze dwa dni mężczyźni podzieleni byli na dwie floty, z których po 8 wyścigach wyłoniono złotą i srebrną grupę. Zarówno Błażej jak i ja zakwalifikowaliśmy się do złotej floty. Ja z 3 miejsca, Błażej z 5. Przez następne dwa dni rozegrano kolejne 8 wyścigów, aby wyłonić najlepszą dziesiątkę, która ostatniego dnia ścigała się w wyścigach medalowych. Przed ostatnimi 4 wyścigami Błażej zajmował 4 pozycję, ja spadłęm na 6, lecz nadal obaj mieliśmy szansę na podium. Ostatni dzień przywitał nas jeszcze większym niż zwykle upałem (41 stopni) i słabym wiatrem - na największe latawce. Po 4 wyścigach medalowych swoją 3 pozycję obronił Kolumbijczyk Riccardo Leccesse, drugie miejsce zajął Olivier Bridge a zwyciężył Florian Gruber. Błaszko dostał dyskwalifikacje z jednego wyścigu, ostatecznie kończąc na 5 miejscu, ja z 6 awansowałem na 4, wyprzedzając Błażeja wskoczyłem na 3 miejsce w kwalifikacji Juniorów.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Agnieszka Grzymska, która od samego początku regat objęła prowadzenie i nie oddało go do samego końca. Kropkę na "i" postawiła w wyścigach medalowych, wygrywając wszystkie ze sporą przewagą nad pozostałymi rywalkami.
Podsumowując 5 tygodni spędzonych najpierw na Mistrzostwach Świata w Chinach, następnie tu w Australii, jestem bardzo zadowolony z wyjazdu. Pierwsza dziesiątka na Mistrzostwach Świata to dla mnie spory sukces i dalsza motywacja. Po prawie dwutygodniowym pobycie w Australii jestem prawie pewien, że jeszcze kiedyś tu wrócę.
pozdrawiam
Maks Żakowski (Ozone Kites Polska, Temavento, Blue Cash)

11:10 Aga wygrała również trzeci i jak się okazało ostatni kobiecy wyścig medalowy. Siadł wiatr. Tym samy kłaniamy się nisko Adze, gratulujemy gorąco pięknego wyniku i podziwiamy za mistrzowski styl jaki pokazała w najważniejszej części regat! Wypunktowała Ariane Imbert z Francji o 6 punktów. Brawo Aga! Polka Mistrzynią Antypodów 2013! To przejdzie do historii. Polka królową w królestwie żeglarstwa, gdzie nawet kangury wiedzą co to sztag a koale co to hals. Zazdrościmy tytułu, bo brzmi lepiej niż nawet mistrzyni Europy. 
Panowie - dzień medalowy był dla naszych chłopaków dreszczowcem zakończonym niestety bez szampańskiej zabawy. Ostatecznie obaj stanęli pod podium. Maks 4 a Błaszko 5.  Dzisiaj Maks uzyskał 2, 5, 4, 4 miejsce a Błaszko 5, DSQ(11), 5, 2. W generalce Maks zebrał 51 punktów a Błaszko oficjalnie 57 ale chyba źle policzono mu odrzutkę. Nie zmieni to jednak faktu, że po przeliczeniu miałby 52 punkty co dalej plasowałoby go na 5 miejscu. Zawody zgodnie z naszymi przewidywaniami wygrał Niemiec Florian Gruber (14 pkt), 2 miejsca zajął Olivier Bridge (27 pkt) z Wielkiej Brytanii a 3 miejsce Riccardo Leccesse (47pkt). Gratulujemy dobrego wyniku naszym reprezentantom. Jesteśmy z Was dumni i czekamy na dalsze sukcesy. Zrobiliście sobie, rodzinom i kibicom piękny prezent pod choinkę. Wracajcie bezpiecznie do kraju. 

Wyniki: http://kiteoceanics.com/final-results-of-the-kiteracing-oceanic-championships-2013/


07:15 Aga jedzie po zwycięstwo jak przecinak a chłopaki jak... Jesteśmy po dwóch medalowych czyli półmetek. Aga wygrała oba wyścigi i już tylko trzęsienie ziemi może odebrać jej tytuł Mistrzyni Australii i Oceanii. Gryziemy pazurki i wstrzymujemy się z gratulacjamy. A u panów natomiast misz-masz i dramaty. W pierwszym medalowym Maks klepnął 2 a Błaszko dużo słabiej. W drugim na odwrót tyle, że Błaszko dostał DSQ za złamanie przepisu 13! 

Video dnia czwartego z long racem: http://www.youtube.com/watch?v=K4lEJ-4biEE

AKTUALIZACJE 14.12.13:

15:20 Błaszko przypływając 4 i 6 oddalił się ciut od pudła, Maks wspiął się o oczko wyżej notując dzisiaj 4 i 3 miejsce i jest 5 w generalce. Całe szczęście, że Maksiu się przebudził po wczorajszej jeździe po krzakach. Aga ma dobre odrzutki i nadal prowadzi z 3 punktową przewagą nad Francuzką. Uff! 

Jutro wyścigi medalowe. Szczerze - Aga powinna wygrać bez spinki. To jej regaty! Aga dawaj! 
Błaszko i Maks mają relane szanse na trzecie miejsce ale też mogą pospadać nawet na 5-6. Trener Górski powiedziałby w tej sytuacji: Muszą popłynąć dobrze i liczyć na błąd Riccardo lub popłynąć bardzo dobrze i liczyć, że Riccardo nie będzie równie bardzo dobry. Trzymamy kciuki.
19 letni Gruber może już przyjmować gratulacje za fenomenalny wynik. Maks i Błaszko to jego rówieśnicy. Ollie ma na 99% drugie miejsce. Jego trudno nazwać młodzieńcem. Przecież to jeszcze dzieciak. Racing kids power! Drżyjcie mastersi i dojrzali faceci!
Tutaj aktualne wyniki: http://kiteoceanics.com/category/results-2013/

11:50 Już po 2 wyścigach złotej i kobiet Aga traci punkty i chyba w tej chwili ma tyle samo co Ariane. Zajęła 2 i 3m podczas gdy Francuzka klepnęła dwa razy Nr.1. 

Mężczyźni: gold 7 - flo olly maks, w gold 6 nie było w trójce żadnego Polaka.

10:20 Skończyli long race i ruszają z wyścigami. Godzinę temu skończyli long race wyścig pomiędzy Rottnest Island a Leighton Beach. Odległość 19km. Padł rekordowy wynik: 23m50s! Wygrał Niemiec na slalomowej desce. Paru zawodników startowało na foilu włącznie z Ollim.

Wyniki long race - mężczyźni:

1. Marvin Baumeister (GER)
2. Florian Gruber (GER)
3. Torvar Mirsky (AUS)

Kobiety:
1. Marie Desandre Navarre (FRA) w 30m35s.
2. Ariane Imbert (FRA)
3. Lisa Hickman (AUS)

Video dnia trzeciego: http://www.youtube.com/watch?v=C3GaAgP2WUw

Wczorajsze wyniki po protestach nie zmieniają miejsc czołówki ale Maks traci już 7 punktów do trzeciego i czwartego (Błaszko) oraz 3 punktów do piątego. Dzisiaj musi popłynąć bezbłędnie. Trzymajcie kciuki. Liczymy, że Błaszko użyje swój mocny atut czyli spokój mistrza i nie da się wygonić z pudła. 

AKTUALIZACJE 13.12.13 

z godz 12:30 - Są oficjalne wyniki z odrzutkami. Odbył się piąty wyścig finałowy złotej floty! Błaszko spada na 4 a Maks wciąż na 6 ale wciąż jednak z szansą na walkę o 3-4 miejsce:  http://kiteoceanics.com/results-mens-gold-13-12-13/ 

Aktualna sytuacja:
1. Florian Gruber (6), 

2. Oliver Bridge (12), 
3. Riccardo Leccesse (23)
4. Błaszko (25)
5. Alejandro Hernande (27),
6. Maksiu (28).

 z godz 11:00 - Mamy oficjalne wyniki z dzisiaj przed rozpatrzeniem protestów. Aga zajmuje 1 miejsce z 13 punktami i powiększa przewagę nad drugą Francuzką o 3 punkty mimo tego, że zajęła 2 miejsce w 12 wyścigu. Ariane zaliczyła w nim DNC. 

U panów jest następująca sytuacja:
1. Florian Gruber (7),
2. Oliver Bridge (14),
3. Błaszko (26),
4. Alejandro Hernande oraz Riccardo Leccesse (po 27),
6. Maksiu (33).
Walka o trzecie miejsce będzie wyjątkowo szalona. Najdrobniejszy błąd się liczy. Wydaje się, że nikt już nie odbierze zwycięstwa Niemcowi ani drugiego miejsca Anglikowi.
Błaszko klepnął 3, 4, 4 i  5. Bardzo równo i to dało mu aktualnie trzecią pozycję w generalce.
Maks przypływając dzisiaj 4, 5, 8, 10 pogrzebał szanse na podium no chyba, że jutro ukończy conajmniej 3 razy w top 3.

z godz 10:20 - Są wyniki drugich wyścigów. Błaszko 4 a Maks 5 czyli takie same miejsca jakie zajmują w generalce po tym wyścigu.

Video dnia drugiegohttps://www.youtube.com/watch?v=rqveUTkMoKg

z godz 10:00 - Odbyły się 4 wyścigi złotej, 3 srebrnej i 2 kobiet. Na razie widać pełne wyniki pierwszego wyścigu złotej, w któym Błaszko zameldował się 4 a Maksiu jeździł po krzakach i dopłynął 8. Aga wygrała 9 wyścig a w 10 była druga. Także cały czas na prowadzeniu z 2 punktową przewagą nad Ariane (FRA). Potem były wyścigi w słabnącym wietrze. W pozostałych trzech wyścigach złotej podium należało do Floriana (GER), Olliego (GBR) i Rikkiego (ITA). Błaszko raz wdarł się na 3 miejsce w 4 wyścigu. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że w męskiej czołówce zrobiło się bardzo ciasno i podium oddaliło się dzisiaj od naszych. 

AKTUALIZACJE 12.12.13 
z godz 14:40 Maks donosi: 
Dzisiaj zakończyliśmy drugi dzień zawodów Kite Oceanic Championships. Przez dwa dni mężczyźni podzieleni byli na dwie floty, z których dzisiaj wyłoniono złotą i srebrną flotę. Kobiety cały czas ścigają się razem. Do złotej floty na pierwszym miejscu wchodzi aktualny Mistrz Świata- Florian Gruber, na drugim tegoroczny Mistrz Europy- Olivier Bridge, ja wchodzę z trzeciego miejsca, Błaszko z piątego. Aga jak na razie na prowadzeniu.

Od jutra cała czołówka w końcu spotka się razem na linii startu, więc będzie ciekawie! W sobotę lub niedzielę zostaną rozegrane wyścigi medalowe (tylko czołowych dziesięciu zawodników). Razem z Błaszkiem i Agą mamy zamiar pokazać jak to się robi w Polsce. Trzymajcie kciuki!

Podział na złotą i srebrną flotę: http://kiteoceanics.com/category/results-2013/

Niestety ze zdjęciami nie jest najlepiej: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.552734464810194.1073741874.122929041124074&type=1

pozdrawiam
Maks

z godz 11:20 Oficjalne wyniki drugiego dnia przed rozpatrzeniem protestów: 

Aga 1 i zbudowała już 2 punkty przewagi nad Ariane! Zapowiada się zawzięta walka pomiędzy tymi dziewczynami. 
Maks 3 z taką samą ilością punktów jak młody Ollie (13pkt), który pęiknie dzisiaj punktował (1,1,2,3).
Błaszko zebrał 18 punktów co plasuje go na 5 miejscu. Tuż za nim Rikki. Florian Gruber ma jazdę. Wygrywa wszystko. Hiszpan Alejandro ma dobrą regularność i w efekcie 4 miejsce.

Video pierwszego dniahttp://www.youtube.com/watch?v=ImjtwSv6xvg

AKTUALIZACJA 11.12.13 Oficjalne wyniki: Aga 2 z tą samą ilością punktów co prowadząca Ariane. U mężczyzn: 1. Florian (4.0), 2. Maks (8.0), 3. Ollie (9.0), 4. Alejandro (9.0), 5. Błaszko (11.0).

Jutro zmiana składu flot. Maks z Florianem, Błaszko z Ollim i Rikkim. 

http://kiteoceanics.com/category/results-2013/

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.

Logowanie

Kalendarz zawodów

maj 2022
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości