Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Zawody Zawody ogólne Zawody Ford Kite Cup "Na prognozę" - już w środę 8 lipca - Chałupy 3

Zawody Ford Kite Cup "Na prognozę" - już w środę 8 lipca - Chałupy 3

Drukuj PDF
Zawody amatorskiego cyklu TT Racing na prognozę już za dwa dni - środa 8 lipca - kemping III Chałupy - BoSport!  Prognoza idealna - 17-25kts z zachodu i do tego dużo słońca! Zapraszamy, zapraszajcie i powodzenia w bojach. Będą nagrody finansowe i rzeczowe. Zapisy od 0800 do 0930. Organizator szkoła BoSport oraz Ford Kite Cup. Szczegóły zawiadomienia: http://fordcup.pl/zawiadomienie-o-zawodach-ford-kite-cup-twin-tip-racing/

[AKTUALIZACJA 10.07.2015] RELACJA ARKA JERZEŁKOWSKIEGO poniżej:

Uczestników  i organizatorów  zawodów Ford Kite Cup Twin Tip Racing pod patronatem PZkite rozegranych w środę 8 lipca w bazie Bo Sport na kampingu Chałupy 3 przywitały doskonałe warunki pogodowe. W związku z tym, że termin zawodów ustalony był „na prognozę” słońce, przyjemna temperatura i  doskonały wiatr nie były tym razem zaskoczeniem.

W zawodach wystartowało  11  zawodników  - 10 z nich  rywalizowało w kategorii Open. Wśród nich był Jan Koszowski młodzik którego znamy ze zmagań w konkurencji freestyle w Pucharze Polski Ford Kite Cup. Gościnnie wystartował Michał Ruszuk – zawodnik Formuły Kite Ford Kite Cup który zgodnie z regulaminem amatorskich zawodów TT Racing nie był klasyfikowany.

Zawody rozpoczęły się skippers meetingiem na którym uczestnicy mieli okazję zobaczyć i omówić trasę oraz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rozgrywaniem konkurencji Racing. Spotkanie to było tym bardziej ważne, iż dla większości startujących były to pierwsze doświadczenia związane ze ściganiem się po trasie.

Pierwszy z serii wyścigów wystartował o godzinie 11.00. Zawodnicy  rozpoczęli rywalizację  na trasie „na wiatr/z wiatrem” z boją rozprowadzającą. Wszystkie z 4 rozegranych do przerwy wyścigów  przebiegały w doskonałych warunkach. Równy wiatr z zachodu wiał ze średnią siłą 22 węzłów. Już po pierwszych 4 wyścigach wyłoniła się czołówka  -  Bartosz Czernik, Marcin Popów  oraz zdecydowany lider – Bartosz Kulczyński, który pewnie wygrał wszystkie 4 wyścigi pierwszej serii.

Czołówce do samego końca deptali po piętach Grzegorz Kucieński i Mariusz Czapliński. Młodzik Jan Koszowski, pomimo silnego wiatru, dzielnie rywalizował ze starszymi kolegami i z powodzeniem ukończył dwa wyścigi  w których wystartował, wzbudzając podziw wszystkich uczestników i obserwatorów zawodów.

Druga seria wyścigów rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.40. Warunki wiatrowe były ciągle bardzo dobre, ale już nieco bardziej wymagające. Zdarzały się momenty w których siła wiatru spadała do ok 15 węzłów. Część z zawodników zdecydowała się na zmianę latawców na większe, i jak się później okazało była to dobra strategia.

Walka o 3 pozycję toczyła się do samego końca. Ostateczni na najniższy stopień podium wskoczył Marcin Popów który uplasował się za  Bartoszem Czernikiem na pewnym 2 miejscu, i zwycięzcą Bartoszem Kulczyńskim który ostatecznie wygrał  wszystkie z 8 rozegranych wyścigów. Dodatkowym smaczkiem była rywalizacja Bartka Kulczynskiego z gościnnie występującym zawodnikiem Formuły Kite Pucharu Polski Michałem Ruszukiem. Ku zaskoczeniu wszystkich Bartek pokonał Michała w pięciu z ośmiu rozegranych wyścigów!

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył team Kiteoffer.com, drugie miejsce zajęła drużyna Kite Zone i Surf to Fly  a czwarte Bo Sport.

Zawody zakończyły się rozdaniem dyplomów, nagród rzeczowych oraz pieniężnych ufundowanych przez firmy: Ford i Astorin.

Kolejna edycja  odbędzie się pomiędzy 13 a 19 lipca w bazie Kite Park na kampingu Solar.

Arkadiusz Jerzełkowski

 

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.

Logowanie

Kalendarz zawodów

lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 289 gości