Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Mistrzostwa Świata Formuła Kite IKA Chiny 2013

Mistrzostwa Świata Formuła Kite IKA Chiny 2013

Drukuj PDF

18 listopada startują najważniejsze zawody tego sezonu. W sumie zakwalifikowało się 160 zawodniczek i zawodników. Wśród nich cała absolutna światowa czołówka. Polskę reprezentują 3 zawodniczki: Agnieszka Grzymska, Agnieszka Bilska i Paulina Ziółkowska a nasi zawodnicy to: Maksymilian Żakowski, Błażej i Andrzej Ożóg, Tomasz Janiak, Adam Szymański, Dominik Glogier. Wpadliśmy na pomysł, aby w tym artykule umieszczać  wszystko co uda nam się zebrać z sieci a przede wszystkim informacje pisane bezpośrednio przez naszych rejsiarzy. Zapraszamy do codziennego zaglądania. Zaczynamy od podróży w epicentrum tajfunu.

AKTUALIZACJE - 17 grudnia: Mistrz Petrykov pokazuje swoje mistrzowskie dzieła

Jednakże najpierw trochę linków:

Oficjalne info IKA

Strona organizatora wraz z rozkładem jazdy oraz  jego funpage

Zawiadomienie o Regatach

17 grudnia: mistrzowskie zdjęcia mistrza Petrikova z mistrzostw: 

Dim lights Embed Embed this video on your site

8 grudnia: Filmowe podsumowanie:

Dim lights Embed Embed this video on your site

29 listopada: Oto fajna zajawka zrobiona przez jednego z organizatorów:

Dim lights Embed Embed this video on your site

27 listopada: IKA podsumowuje, Sieplywa.pl również, ISAF zauważa, North się chwali
IKA: http://www.internationalkiteboarding.org/index.php/the-class/news-channels/21380-2013-ika-kiteracing-world-championships-at-boao-king-bay-hainan-china-event-summary
Sieplywa.pl: http://www.sieplywa.pl/siewie/6680/MS_kiterace_podsumowanie
ISAF: http://www.sailing.org/news/36575.php
North Kiteboarding: http://www.northkites.com/nc/blog/article/kite-race-world-championships-2013-china/

25 listopada:
1830: Maksio ocenia 
1020: IKA podaje pełne wyniki
0950Niebrzydki podsumowuje

1830 Maks Żakowski:  Wczoraj oficjalnie zakończyły się Mistrzostwa Świata Formuła Kite 2013 w Bao King Bay w Hainan (Chiny). Polskę reprezentowała silna dziewięcioosobowa ekipa. Zawody trwały 5 dni, w ciągu których rozegrano 17 wyścigów dla mężczyzn i 14 dla kobiet.
Przez większość zawodów wiał silny wiatr. Takie warunki bardzo odpowiadały Amerykanom. Ostatnie wyścigi Mistrzostw rozegrały się w słabym wietrze. Zasłużenie tytuł Mistrza Świata wywalczył Florian Gruber z Niemiec, wyprzedzając niepokonanego od 2 lat John’ego Heineken’a z USA i Maxim’a Nocher’a z Francji.
Najlepiej z Polaków pływał Błażej Ożóg kończąc na piątym miejscu. Ja zakończyłem na ósmym, a Tomek Janiak niestety nie odnalazł się w słabym wietrze, przez co zajął szesnaste miejsce. Udało mu się jednak wywalczyć drugie miejsce, a co za tym idzie srebrny medal w kategorii Masters. Bardzo dobre piąte miejsce wywalczyła Agnieszka Grzymska. Pozostała część polskiego zespołu także może być z siebie zadowolona. Paulina Ziółkowska ukończyła mistrzostwa jako osiemnasta zawodniczka, Agnieszka Bilska była dwudziesta. Wśród mężczyzn (na ponad 110 zawodników) poza wymienioną trójką startowali również Adam Szymański, który wywalczył pięćdziesiątą siódmą pozycje, Dominik Glogier był siedemdziesiąty, a Andrzej Ożóg - dziewięćdziesiąty ósmy.
Zespołowo jesteśmy jedną z najsilniejszych reprezentacji na świecie!
Podsumowując, było to bardzo udane wydarzenie, chyba najlepiej zorganizowane zawody w jakich brałem udział do tej pory. Mimo wysokiego poziomu większości startujących zawodników udało mi się zająć 8 miejsce, co zapewniło mi minimum do kadry na przyszły rok. Stawka była bardzo wyrównana. Jestem zadowolony z wyniku, jaki uzyskałem. Myślę, że polska ekipa pokazała co potrafi. Dziękuję wszystkim za doping i wsparcie podczas zawodów! Od 10 grudnia zaczynamy walczyć w Australii na Mistrzostwach Oceanii.

Maks Żakowski (Ozone Kites Polska, Temavento, BlueCash)
 


1020 Oficjalne wyniki:
- lista wszystkich "pudeł": http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-categories/
jedynego wyścigu medalowego mężczyzn: http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-medal-race/
- klasyfikacja mężczyzn bez uwzględnienia medalowego: http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-final-series-men/
- klasyfikacja kobiet: http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-opening-series-women-2/

0950Tomek Janiak: Raz na wozie raz pod wozem - tak można podsumować mój występ na Mistrzostwach Świata.  Bardzo dobry początek ale niestety słaby występ w ostatnich kluczowych wyścigach. Niewątpliwie słaby wiatr nie był moim sprzymierzeńcem ale jak to na zawodach wygrywają zawodnicy którzy odnajdują się każdych warunkach, nie tylko w silnych wiatrach. Zresztą po przetasowaniach w wynikach widać kiedy przestało widać... Mimo problemów technicznych ze statecznikami (udało mi się pożyczyć w miarę przyzwoity set od Michaela Petrikova, za co tym samym chciałem mu podziękować), uważam że przygotowałem się do mistrzostw jak należy, na wyścigach żeglowałem poprawnie nie popełniając większych błędów, nie splątałem się z nikim co przy ilości protestów, które miały miejsce należy uznać za niezły wyczyn ;-) 
Nie udało mi się zrealizować planu minimum, czyli utrzymania się w Top 10. Na domiar złego ostatnimi wyścigami, pogrzebałem szanse na zdobycie mistrzostwa świata Masters, plasując się na drugiej pozycji. Mimo wszystko cieszę się, że w warunkach silnowiatrowych byłem w stanie rywalizować bark w bark a nawet wygrywać z najlepszymi na świecie. Wiem co mam poprawić oraz wiem ile musze schudnąć ;-)
Zawody były kolejnym wartościowym doświadczeniem. Cieszę się również, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu i być członkiem polskiej reprezentacji. Gratuluję tym samym kolegom i koleżankom dobrych wyników oraz życzę powodzenia w startach na kolejnym kontynencie. 
Dziękuję za doping oraz trzymanie kciuków. Do zobaczenia w Polsce.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Sieplywa.pl komentuje ostatni dzień: http://www.sieplywa.pl/siewie/6678/MS_Kiterace_ostatni_dzien_finalow

24 listopada: wyścigi medalowe pod "?" / Błaszko pnie się wyżej! Maks fundamentuje swoją pozycję
0950: Andrzej Ożóg:  Był tylko jeden wyścig medalowy. Blażej wpadł w sieci ale dojechał na 5 miejscu. Maks 8.
Maxim wywalil z podium Olego. Błaszko wywalił "Grubego" Briana z 5 - zaliczył dubel na drugim kółku. Skończyły się dla Amerykanow czasy picia browarów na zawodach.  
0900 - Dostałem rózne przecieki i tabelę wyników. Sobota była słabowiatrowa. Błaszko 6, Maks wskoczyl na 8 a Niebrzydki popłynął źle ostatnie 4 wyścigi i wylądował na 16 miejscu.
Dziewczyny - Aga awansowała na 5, a Zióła spadła na 18. Goofy tuż za nią na 20.
Dzisiaj nie wieje i może okazać się, że poniższe to ostateczne wyniki:

http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-final-series-men/

http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-opening-series-women-2/

Sensacja goni sensację! Florian zdemolował Heinekena. Olivier tuż za Heinekenem, W top 8 aż pięciu zawodników poniżej 21 lat! Błaszce do podium zabrakło 5,3 punktu.
Riccardo poza top 10! Kerneyr słabo na 21! Francuzi poza Maxem słabiutko. Rosjanie na Elfach mieli zdominowac zawody i nic takiego sie nie stało.

Dim lights Embed Embed this video on your site

23 listopada:
Tomek Janiak:
Było mnóstwo protestów,  najdłuższy w historii bo trwający 1,5h był nasz tzn Polacy vs Brazylijczycy. Dziś bardzo ważny dzień walczymy o utrzymanie się w top 10.
Wyniki:
http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-final-series-men/
http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-opening-series-women-2

Dim lights Embed Embed this video on your site

Dim lights Embed Embed this video on your site

22 listopada: Siepływa.pl trzyma ręke na pulsie
Siepływa.pl ma artykuł wraz z najnowszymi wynikami po drugim dniu:
http://www.sieplywa.pl/siewie/6670/MS_Kiterace_drugi_dzien_eliminacji

21 listopada: IKA filmuje i fotografuje, ja gubię maile
Maks się poprawił i już jest w top 10 wraz z Błaszkiem i Tomkiem. Aga jest 6 a Paulina i Goofy pukają do czołowej 10. Adam, Domino i Japa nie załapali się chyba do złotej - tyle pamiętam z zagubionego maila od Maksa. 

Filmik IKA:

Dim lights Embed Embed this video on your site

Fotki z wody:
https://www.facebook.com/hashtag/ikakiteworldschina#!/media/set/?set=a.10152019196223879.1073741910.107842408878&type=1

oraz plaży:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152018049223879.1073741909.107842408878&type=1

Raport z siepływa:
http://www.sieplywa.pl/siewie/6665/Mistrzostwa_Swiata_w_Kiteracingu_wystartowalo

20 listopada: Pierwsze przecieki z kwalifikacji
Niebrzydki pisze do prasy a IKA pokazuje filmik z przedbiegów

Są oficjalne wyniki kwalifikacji po 4 wyścigach:
Wyniki mężczyzn:
http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-day-1-men/

Wyniki kobiet:
http://www.kiteboardtour.asia/result-and-ranking/ika-world-course-race-championship-2013-day-1-women/

Odbyły sie 4 biegi kwalifikacji mężczyzn i 3 kobiet. 3 floty mężczyzn. Mamy tylko jedna fotkę z top 40 mężczyzn. Jest dobrze! Tomek 6, Błażej 7, Maks 33 (bo nie było odrzutek a dostał jednego DNF a pierwsze 3 biegi był w czubie).

Tomek Janiak przygotował materiał prasowy o ponizszej treści:
Mistrzostwa Świata w kitesurfingu – zapowiada się zacięta walka o medale
Ponad 120 zawodników weźmie udział w rozpoczynających się dzisiaj Mistrzostwach Świata w kitesurfingu. Na chińskiej wyspie Hainan o medale rywalizować będą zawodnicy z 43 krajów, wśród nich nie zabraknie także czołówki polskich kitesurferów. Mistrzostwa Świata w konkurencji kiteracing organizowane są w Chinach po raz pierwszy w historii.

Polskę reprezentować będzie silna, bo aż 10-osobowa reprezentacja złożona z 4 kobiet i 6 mężczyzn. Wśród nich utytułowani zawodnicy, którzy mają za sobą udane występy w międzynarodowych zawodach - Żaden kraj nie ma w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata tylu reprezentantów, co Polska. Mamy bardzo duży potencjał, bogate tradycje żeglarskie. Trzeba to wykorzystać. – przekonuje Maks Żakowski, 19-letni Mistrz Polski, zdobywca srebrnego medalu w zawodach Pucharu Europy w niemieckim Sylt.

O medale w chińskim King Bay walczyć będą:
KOBIETY:
1. Agnieszka Grzymska z klubu Dobra Marina ze Szczecina, Mistrzyni Polski w kiteracingu, dwukrotna zwyciężczyni Pucharu Polski.
2. Edyta Gwizdała, Wicemistrzyni Polski, reprezentantka klubu Dobra Marina ze Szczecina.
3. Agnieszka Bilska, druga Wicemistrzyni Polski, reprezentantka Sopockiego Klubu Żeglarskiego.
4. Paulina Ziółkowska, właścicielka szkoły kitesurfingu, zdobywczyni 8-go miejsca na Mistrzostwach Europy w La Baule w 2012 r.

MĘŻCZYZNI
1. Błażej Ożóg, tegoroczny Wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, Wicemistrz Europy z 2011 r., sklasyfikowany obecnie na 3 pozycji międzynarodowego rankingu IKA (International Kiteboarding Association).
2. Andrzej Ożóg -
3. Adam Szymański – niezrzeszony zawodnik z Kosakowa, który do największych sukcesów zalicza możliwość pływania na wyprodukowanych przez siebie i oficjalnie dopuszczonych do regat przez IKA (International Kiteboarding Association) deskach i statecznikach.
4. Dominik Glogier – członek Sopockiego Klubu Żeglarskiego, pływający na kajcie od 12 lat, uczestnik Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy.
5. Maksymilian Żakowski, Mistrz Polski w kiteracingu i kiteslalomie, zdobywca srebrnego medalu w zawodach Pucharu Europy w Sylt oraz regat o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej, w których zwyciężył jako pierwszy kitesurfer w historii tych zawodów.
6. Tomasz Janiak, 9-krotny Mistrz Polski Masters w kitesurfingu. Zdobywca srebrnego medalu w Mistrzostwach Ameryki Północnej w San Francisco w kategorii Masters i srebrnego medalu w kategorii Masters na Mistrzostwach Europy rozgrywanych we włoskiej Gizzerii. Obecnie jest klasyfikowany na 5 miejscu w rankingu Pucharu Świata.

W chińskim King Bay zapowiada się bardzo emocjonująca i ostra rywalizacja. Swój udział w zawodach zapowiedzieli m.in. Ricardo Lecesse, ubiegłoroczny Mistrz Europy i tegoroczny Mistrz Ameryki Południowej, obecnie sklasyfikowany na pierwszej pozycji w Pucharze Świata; Florian Gruber, 6-krotny Mistrz Niemiec, a wśród kobiet m.in. Katja Roose, mistrzyni świata w slalomie oraz Steph Bridge, tegoroczna Mistrzyni Europy i 4-krotna Mistrzyni Świata w kiteracingu.

Na Hainan zjeżdżają kitesurferzy z całego świata, poziom zawodów będzie więc z pewnością bardzo wysoki. Ja chciałbym zająć miejsce w pierwszej dziesiątce, choć oczywiście marzę o medalu. Ale jak będzie, przekonamy się już niebawem. Kibicuję całej naszej kadrze. Duży sukces jest nam potrzebny do promocji kiteracingu w Polsce. – mówi Tomek Janiak, reprezentant Sopockiego Klubu Żeglarskiego i BlueCash Team.

Kiteracing to najszybsza klasa żeglarska i jedna z konkurencji kitesurfingu. Zawody polegają na jak najszybszym przepłynięciu trasy ze startu wspólnego. Kiteracing jest technicznie podobny do windsurfingu, ale różni się od tego ostatniego napędem – zamiast żagla motorem napędowym jest latawiec, którego wielkość dobiera się w zależności od siły wiatru.
Kiteracing miał zastąpić windsurfing (klasa RS:X) na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 r., ostatecznie jednak walne zgromadzenie ISAF, wbrew zaleceniom własnej komisji technicznej, podjęło ostateczną decyzję (51% głosów) o usunięciu kiteracingu i przywróceniu windsurfingu do programu igrzysk. Najprawdopodobniej kiteracing zostanie włączony do programu igrzysk w 2020 r. w Tokio.
Mistrzostwa Świata w kitesurfingu w chińskim King Bay potrwają do niedzieli, 24 listopada. Wówczas zostaną wyłonieni zwycięzcy zawodów i nastąpi ceremonia wręczenia medali. Pula nagród wynosi 20 000 USD.

Dim lights Embed Embed this video on your site

19 listopada: Błaszko je kaczkę 
Błażej Ożóg:
W tym roku Mistrzostwa Świata odbywają się w Chinach. Na całą imprezę przeznaczony został ogromny budżet, dzięki czemu organizatorzy zapewnili zawodnikom darmowy hotel na tydzień przed zawodami i na tydzień samej imprezy. Z Polski zebrała się 9 osobowa reprezentacja i jak to zawsze bywa w zorganizowanych grupach każdy z nas wyleciał do Chin innym lotem...
Przygoda z Chinami już od samego początku zaczęła mnie denerwować. Zaczęło się oczywiście od zdobycia wizy w konsulacie w Gdańsku. Musiałem się wracać dobre 4 razy do tego smutnego pana zanim otrzymałem mój paszport z wizą. Na lotnisku okazało się, że językiem angielskim posługują się tylko nieliczni, na całe szczęście IKA zaangażowała grupę wolontariuszy z lokalnej szkoły, którzy pomogli nam w zdobyciu taksówki z lotniska i przez ostatni tydzień nie odstępują nas o krok pomagając, w czym tylko się da. Po czekaniu około 3 godzin udało nam się rozgościć w prywatnym PKS'ie i przyjemnie spędzić ostatnie godziny podróży.

Chiny to chyba jeden z krajów, do którego nie będę chciał wracać pomimo gościnności, jaką nas obdarzają. Już w samolocie zauważyłem, że Chińczycy są strasznie głośni i o pojęciu Savoir vivre na pewno nie słyszeli. Mlaskanie, odksztuszanie i bekanie jest zdecydowanie na miejscu dziennym i nie dziwi nikogo, tak samo jak głośne charkanie i plucie sobie pod nogi na ulicy. No i zostało oczywiście jedzenie, które jest dla mnie, co najmniej niesmaczne. Nie mam nic przeciwko jedzeniu ryżu 24h na dobę, ale zdecydowanie brakuje mi mięsa w normalnej postaci. Każdy kawałek mięsa jest tutaj podany z ogromną ilością tłuszczu, kości i ścięgien. No i oczywiście każda potrawa smakuje praktycznie tak samo. Oczywiście pomimo najszczerszych uśmiechów każdy próbuje wyciągnąć od głupich turystów jak najwięcej kasy np. koszt taksówki od pierwszego przejazdu wzrósł o 400%

Po dwóch dniach bez wiatru, prawdopodobnie związanymi z tajfunem, zaczęło wiać na mniejsze latawce i jak na razie ten wiatr cały czas się utrzymuje. Spodziewałem się zawodów w słabym wietrze, ale jak na razie mój największy latawiec leży w torbie nierozpakowany. Miejsce to jest idealne do ścigania, warunki nie są za trudne, ale jednocześnie dość wymagające. Wiatr jest dość stabilny jednak można wyczuć lekkie zmiany kierunku, co na pewno wprowadzi trochę więcej taktyki do wyścigów, w dużym skrócie: zapowiadają się emocjonujące mistrzostwa świata! Polska ekipa jest mocna i patrząc na to jak spisujemy się na wodzie, mamy szanse na walkę w ścisłej czołówce. Będzie dobrze!

Mam nadzieje, że pomimo zmęczenia będę wstanie pisać relacje na bieżąco, ale patrząc dzisiaj na setki fotografów przy ceremonii otwarcia oprawa medialna będzie na najwyższym poziomie. Ktokolwiek będzie planował następne MŚ będzie miał ogromną trudność żeby przebić Chiny!

Pozdrawiam
Błażej Ożóg (North, Etisoft, VW Fota-Groblewski)

Linki to stron organizatorów:
http://www.kingbay.cn/KbCn
https://www.facebook.com/events/487042411366984/?fref=ts

 

18 listopada: Niebrzydki surfing
Tomek Janiak przesłał jedynie takowe fotki sugerujące, że racing wraca do swoich korzeni :)

17 listopada: Japa donosi
Andrzej OżógWszyscy juz są poza Adamem Kochem, który zrezygnował podobno z powodu problemów z kręgosłupem i na razie pływa tylko na foilu. Nikt z czołówki na wodzie sie nie napina- ale widać, że ci co zawsze maja gaz. Heniek z siostra też w mega formie.
Będzie ciasno. Nastroje w ekipie dobre. Damy radę.

 

 

 

15 listopada: Adam o sztuce fryzjerskiej.
Adam Szymański: Wiatr płata nam figle. Prognozy pokazują stały wiatr z jednego kierunku, a wieje raz od brezgu, raz do brzegu, to na 17m, to na 7m.
Zawodnicy wymieniają uprzejmości i doświadczenia - poziom Azjatów po tej imprezie na pewno się bardzo podniesie. Ale wymiana przebiega i w drugą stronę. Możemy sporo nauczyć się od tubylców w sprawach pozakajtowych. Weźmy np. sztukę fryzjerską. Ja po wizycie w mieście już zapuszczam grzywkę. Pozostałych członków naszej reprezentacji też nie będzie trzeba długo namawiać.

14 listopada: Adam pije zielone, Japa i Błaszko czarne, Domino coś pokazuje, Niebrzydki patrzy w kamerę. Dodane ostatnie wieści od Japy o 1620.
Z ostatniej chwili świeżutkie jak bułeczki fotki z dzisiejszego treningu i kolacji na "stołówce" oraz słowo wstępne Maksia.

Maks Żakowski: Polska ekipa już prawie w komplecie (w poniedziałek przylatuje Magda). Jako ostatni doleciałem ja, wczoraj wieczorem. Poprzednie dwa dni nie wiało i padało. Dzisiejsze pływanie zapowiadał się podobnie, ale gdy dotarliśmy na spot przestało padać i wiało nawet na 7mki. Pierwszą sesję zrobiliśmy jeszcze na 10tkach później w ruch poszły 7mki. Akwen podzielony jest przez rafę na dwie cześć. Od strony brzegu mały nieprzyjemny czop, od strony morza (za rafą) duży czop. Na rafie można popływać wave. Póki co jest może 1/4 całej stawki, ale z każdym dniem na stołówce robi się coraz ciaśniej. Prognoza na następne dni siadająca. Zobaczymy jak będzie. Mamy jeszcze 6 dni, żeby dobrze przygotować się do Mistrzostw.

Andrzej Ożóg: Dzisiaj przywaliło na 7m kajty. Nasz team wyjaśnił jak się pływa w takich warunkach. Rosjanie startują na Elfach.

Dominik Glogier: Na tych stronach macie non stop foty i filmy (FB):

https://www.facebook.com/kiteboardtourasia

Dziś wieje na 9m na wodzie. Po tajfunie na wodzie jest wszystko co tylko może być: drzewa, krzaki, zwierzątka.

Pierwsze filmiki ze spotu i hotelu:

Dim lights Embed Embed this video on your site

oraz prezentacja w hotelu:

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

13 listopada

Adam Szymański: Podróż upłynęła bez większych niespodzianek i strat w sprzęcie. Mieszkamy w wielkim kompleksie hotelowym, w którym poza nami w zasadzie nie ma nikogo. Chiński rozmach zapiera dech. Tajfun uderzył w wyspę w niedzielę, a my dotarliśmy w poniedziałek. Podobno wiało 80knotow, a fala miała 6 metrów. Połamało trochę drzew, ale poza tym bez większych strat. Tymczasem czekamy na resztę zawodników i wiatr. Mimo świetnych prognoz prawie nie wieje.

Andrzej Ożóg: Tajfun przeszedł przed naszym przyjazdem. Parę samolotów było odwołanych. Widzieliśmy powyrywane drzewa i trochę zniszczeń. Tutaj wiało w porywach 80kts. Na razie nie byłlo pływania.Pierwszy dzień lało non-stop a dzisiaj był offshore i to ledwo ledwo. Na razie wszyscy zjeżdżają się. Hotel niewykończony, więc mieszkamy w innym - ale też na wypasie.

Widok z hoteliku:

 

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.

Logowanie

Kalendarz zawodów

maj 2022
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości